2. Lakota West (7-1); beat Princeton 66-7, hosts Oak Hills today.
3. Wayne (7-1); beat Centerville 42-35, at Fairmont today.
4. Centerville (6-2); lost 42-35 to Wayne, hosts Beavercreek today.
5. Springboro (7-1); beat Miamisburg 24-17, at Xenia today.
Others: Beavercreek, Fairfield, Fairmont, Hamilton, Lakota East, Lebanon, Mason, Miamisburg, Middletown, Springfield.
Division II
1. Vandalia Butler (5-3); beat Sidney 20-19, at Piqua today.
2. Kings (5-3); lost 37-15 to Col. St. Charles, hosts Glen Este today.
3. Piqua (3-5); beat Greenville 51-27, hosts Vandalia Butler today.
4. Tecumseh (3-5); lost 42-0 to Tippecanoe, at Bellefontaine today.
5. Sidney (4-4); lost 20-19 to Vandalia Butler, hosts Trotwood-Madison today.
Others: Edgewood, Fairborn, Little Miami, Piqua, Stebbins, Troy, West Carrollton, Xenia.
Division III
1. Trotwood-Madison (5-2); beat Troy 72-6, at Sidney today.
2. Thurgood Marshall (4-3); beat Belmont 56-0, vs. Dunbar today.
3. Tippecanoe (8-0); beat Tecumseh 42-0, at Kenton Ridge today.
4. Spg. Shawnee (8-0); beat Bellefontaine 34-33, hosts Stebbins today.
5. Franklin (7-1); beat Eaton 52-27, hosts Brookville today.
Others: Bellbrook, Bellefontaine, Belmont, Carroll, Graham, Greenville, Kenton Ridge, Meadowdale, Ponitz Tech, Ross, Talawanda.
Division IV
1. Alter (7-1); beat Carroll 49-0, at Fenwick on Thu.
2. Urbana (8-0); beat Northwestern 51-26, at Indian Lake today.
3. Valley View (7-1); beat Carlisle 28-14, at Eaton today.
4. Eaton (6-2); lost 52-27 to Franklin, hosts Valley View today.
5. Fenwick (5-3); lost 42-35 to Chaminade Julienne, hosted Alter on Thu.
Others: Carlisle, Dunbar, Greenon, Indian Lake, Monroe, Northwestern, Oakwood.
Division V
1. Coldwater (6-2); lost 47-14 to Marion Local, hosts Parkway today.
2. Badin (7-1); beat Purcell Marian 48-14, hosts Roger Bacon on Sat.
3. Chaminade Julienne (5-3); beat Fenwick 42-35, at Carroll today.
4. Waynesville (6-2); beat Northridge 69-20, hosts Milton-Union today.
5. Brookville (5-3); lost 17-3 to Bellbrook, at Franklin today.
Others: Greeneview, Madison, Milton-Union, Northeastern, Northridge, Preble Shawnee.
Division VI
1. Miami East (7-1); beat Tri-County North 24-21, at Bradford today.
2. West Liberty-Salem (7-1); beat Cedarville 21-17, at Triad today.
3. Mechanicsburg (6-2); beat Catholic Central 56-8, at Northeastern today.
4. Tri-County North (6-2); lost 24-21 to Miami East, at Twin Valley South today.
5. Minster (5-3); beat Fort Recovery 35-13, hosts Versailles today.
Others: Anna, Arcanum, Bethel, Dayton Christian, Dixie, National Trail, St. Henry, Twin Valley South, Mississinawa Valley, New Bremen, New Miami, Versailles.
Division VII
1. Marion Local (8-0); beat Coldwater 47-14, at Anna today.
2. Covington (8-0); beat Twin Valley South 42-6, at National Trail today.
3. Triad (8-0); beat Southeastern 42-6, hosts West Liberty-Salem today.
4. Lehman Catholic (7-1); beat Ridgemont 61-6, hosts Waynesfield-Goshen at Sidney on Sat.
5. Fort Loramie (6-2); beat Upper Scioto Valley 54-0, at Lima Perry today.
Others: Ansonia, Bradford, Catholic Central, Cedarville, Cin. Christian, Fort Recovery, Jefferson, Southeastern.
Compiled by Cox Media Group Ohio
About the Author