Anna 76, Botkins 47: Platfoot (A) 15; Heuker (B) 18.
Badin 67, Purcell Marian 63: Tipton (B) 19; Taylor (PM) 14.
Butler 67, Valley View 43: Justice (B) 17.
Carroll 52, Northridge 31: Schafer (C) 18; Hines (N) 17.
Catholic Central 56, West Liberty-Salem 41: Doolittle (CC) 15; Markin (WLS) 14.
Centerville 46, First Academy (Fla.) 42, 2OT
Chaminade Julienne 50, Glen Oak 49: Gage (CJ) 16; Collins (GO) 14.
Cincinnati Christian 51, Miami Valley 44
Clinton Massie 52, Monroe 42: Poindexter (M) 11.
Coldwater 53, Marion Local 49: Frilling (C) 13.
Covington 47, Lehman Catholic 46: Miller (C) 22; Lee (LC) 17.
Dayton Christian 55, Carlisle 53: Welker (DC) 23; Flor (C) 25.
DME Academy (FL) 53, Alter 51
Fairborn 44, Nease (Fla.) 29
Fort Loramie 43, Jackson Center 30: Sosby (JC) 9; Braun (FL) 10.
Franklin Monroe 74, Mississinawa Valley 50: Bowman (MV) 16.
Graham 51, Parkway 33
Jefferson 69, Tri-Village 57: Bosen (J) 17.
Kenton Ridge 71, Greenon 38: McKay (KR) 23; Coppock (G) 10.
Lakota East 53, Mater Academy 48: Cox (LE) 21.
Lebanon 63, Hamilton 55: Hoofkin (L) 19; Howard (H) 20.
Legacy Christian 69, Northeastern 47: Hammerstrom (LC) 24; Queen (NE) 15.
Madison 60, Talawanda 40: Whisman (M) 20; Hornsby (T) 13.
Mason 66, Wilmington 47: Howard (M) 19; Commer (W) 14.
Minster 80, Houston 44: Schmiesing (M) 17; Ludwig (H) 15.
Mount Notre Dame 55, Wayne 45
National Trail 55, Dixie 43: Hunt (NT) 22; Worley (D) 16.
New Bremen 68, Indian Lake 48: Hoehne (NB) 24; Coburn (IL) 22.
New Knoxville 56, St. Marys 49: Tinnerman (NK) 17; Dunlap (SM) 19.
Northwest 43, Ross 39: Adleta (N) 12; Yeager (R) 13.
Preble Shawnee 56, Twin Valley South 54: Bates (PS) 21; Bowman (TVS) 21.
Russia 54, Fairlawn 41: Dapore (R) 16; Hickman (F) 14.
Sidney 57, Urbana 50: Gordon (S) 32; Underwood (U) 18.
Stivers 59, Bishop Watterson 46: Latimore (S) 25; Sawyer (BW) 19.
Tippecanoe 78, Tecumseh 46: Hagen (Ti) 21; Mastin (Te) 13.
Troy 45, Spg. Shawnee 43: Reichelderfer (T) 19; Lord (S) 14.
Troy Christian 60, Piqua 58: Anderson (TC) 30; Schmiesing (P) 15.
Versailles 68, Miami East 37: Ahrens (V) 20; Kearns, Rutledge (ME) 11.
Wayne 90, Trotwood 87: Quisenberry (W) 23.
West Clermont 50, Fairfield 48: Tiemeyer (WC) 17; Caldwell (F) 13.
Xenia 72, Beavercreek 58: Curtis (X) 34; Alessandro (B) 28.
Saturday’s Results
Ansonia 59, Jefferson 36
Beavercreek 59, Bellbrook 35: Alessandro (Bea) 12; Crouch, Scott (Bel) 11.
Bishop Hartley 49, Chaminade Julienne 43: Collins (BH) 19; Gage (CJ) 23.
Botkins 72, Ridgemont 40: Free (B) 24; Streets, James (R) 14.
Fairmont 117, Indianapolis Washington (IN) 64: Hendricks (F) 53.
Franklin Monroe 42, Brookville 40
Fort Loramie 55, Bethel 47: Siegel (FL) 20; Rose (B) 22.
Gate City (VA) 66, Lakota East 54
Homestead (FL) 63, Alter 60: Caola (H) 24; Bazelak (A) 18.
Lakota West 52, Kings 37: Longwell, Peters (K) 8; Combs (LW) 13.
Miami Trace 58, Greeneview 53: Caudill (G) 18; Carter (MT) 27.
Miamisburg 59, Dayton Christian 54: Hubbard (M) 20; Webb (DC) 28.
Mississinawa Valley 49, Arcanum 47: Bowman (MV) 24.
Sidney 63, Bellefontaine 40: Roberts (S) 17; Clement (B) 13.
St. Henry 62, Coldwater 49: Schlarman (SH) 30; Bruns (C) 13.
Tri-Village 58, Eaton 53: Eyer (TV) 19.
Girls Basketball
Friday’s Results
Lakota West 53, McAuley 48: Ballew (LW) 15; Heidemann (M) 21.
Oakwood 57, Butler 46: Conrath, Hapgood (O) 17.
Newton 70, Fairlawn 36: McBride (N) 23.
Springboro 54, New Albany (Ind.) 51
Tol. Central Catholic 58, Chaminade Julienne 42: Monaghan (CJ) 13.
Saturday’s Results
Alter 44, Magnificat 43: Priest (A) 12.
Butler 59, Graham 16: Fletcher (B) 16.
Cedarville 60, Northeastern 45
Covington 42, Troy 28: Crowell, Lyle (C) 12; Holycross, Wynkoop (T) 8.
Fairfield 53, Talawanda 43: Brown (T) 25; Bailey (F) 15.
Fairlawn 55, Ansonia 44: Dudgeon (F) 31.
Fenwick 48, Norwood 38, OT: Anzel (F) 9; Williams (N) 13.
Fort Loramie 56, St. Henry 40: Ratermann (FL) 14; Siefring (SH) 13.
Greenville 56, Urbana 26: Lyons (U) 14.
Lebanon 58, Edgewood 29: Hanna (L) 15.
Mechanicsburg 59, Greenon 43: Ware (G) 17; K. Schipfer (M) 23.
Miami East 47, Anna 27: Haney (M) 16.
Miamisburg 56, Dayton Christian 26: Carter, Kepple (M) 16.
Minster 71, Bellevue 49: Prenger (M) 24; Santoro (B) 20.
Monroe 54, Stivers 25: Fletcher (S) 11; Sloneker (M) 8.
New Bremen 61, Lehman Catholic 30: Jones (NB) 13; Edwards (LC) 7.
Newton 58, Dixie 33: McBride (N) 26.
Southeastern 51, Fairbanks 49
Versailles 53, Russia 30
West Liberty-Salem 60, Catholic Central 35: Peterson (CC) 12; Day (WLS) 17.
Girls Bowling
Saturday’s Results
Russia 2092, Mississinawa Valley 1905
Swimming
Saturday’s Results
Bellbrook Quad
Boys Team Results: 1, Badin, 172. 2, Centerville, 152. 3, Bellbrook, 131. 4, Kenton Ridge, 37.5. 5, Northeastern, 2.5.
Girls Team Results: 1, Centerville, 178. 2, Kenton Ridge, 131. 3, Bellbrook, 123. 4, Badin, 49. 5, Northeastern, 16. 6, Miami Valley School, 9.
Wrestling
Saturday’s Results
McClain Invitational
Team Results: 1. McClain 258; 2. Liberty 207; 3. Winton Woods 193; 4. Mason 156; 5. Jackson 151.5; 6. Kenton Ridge 149; 7. Teays Valley 129; 8. Greenon 115; 9. Turpin 73; 10. Dayton Christian 47; 11. North College Hill 33; 12. Dunbar, Campbell County 0.